Prawo medyczne i wyroby medyczne Błąd

Prawo medyczne i wyroby medyczne Błąd

Prawo medyczne i wyroby medyczne. Błąd w sztuce lekarskiej, również w zakresie diagnozy, w jaki sposób i terapii wybranej na rzecz danego pacjenta, stanowi podstawę do uzyskania odszkodowania w świetle prawa medycznego. Często jednakże osoby, jakich stan zdrowia pogorszył prawo medyczne ustawy się w efekcie błędnych działań lekarzy nie wiedzą, w jaki sposób właściwie funkcjonują prawa pacjenta i jakim sposobem uzyskać odszkodowanie. Podobna niewiedza dotyczy dodatkowo szerokiego grona pracowników służby zdrowia – od ordynatorów szpitali aż po przedstawicieli personelu medycznego. Prawa lekarza, również jakże prawa pacjenta są w takim razie powszechnie łamane, ergo w sytuacjach spornych warto zwrócić się o poradę prawną do eksperta. Kształcenie zawodowe osób wykonujących zawód ratownika medycznego było i jest ukierunkowane na realizację świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego. Potwierdzeniem powyższego jest fakt, iż w uprzednio obowiązującej ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym zawód prawo medyczne w przypadkach ratownika medycznego był związany z wykonywaniem medycznych czynności ratunkowych w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wydane na podstawie delegacji tej ustawy rozporządzenie zawierało zaledwie wykazy medycznych czynności ratunkowych wykonywanych przez ratownika medycznego samodzielnie i pod nadzorem lekarza systemu. Artykuł podzielony jest na szóstka głównych działów: 1. Prawo farmaceutyczne, apteki, hurtownie leków, wytwarzanie produktów leczniczych. 2. Wyroby medyczne, produkty biobójcze, rejestracja. 3. Odpłatność za leki i materiały medyczne, recepty, ceny detaliczne i hurtowe leków. 4. Izby aptekarskie, zawód farmaceuty. 5. Przeciwdziałanie narkomanii. 6. Przepisy powiązane. Dodatkowe akty prawne Ustawa o kosmetykach, KPA, KKS, Ochrony środowiska, Ustawa o rezerwach strategicznych, Kontrola skarbowa, KC, przepisy dotyczące leków stosowanych u zwierząt i wiele innych, Ustawa o aktywności leczniczej. Artykuł o prawie medycznym ma czytelny i przezroczysty układ. Ostatnie zmiany pozostały wyróżnione wytłuszczonym drukiem. Przy każdej zmianie znajduje się przypis, informujący od kiedy zmiana obowiązuje i jakim aktem prawnym została wprowadzona.

Komentarze: 2


noavatar.png
Gościwit Agatonie 2020-05-06

Hej, pisałeś cudownie, ale ostatnie kilka postów było nudne... tęsknię za twoimi superpracami. Ostatnie kilka postów jest trochę ... daj spokój!

noavatar.png
Anna Kienzler autorka książek pomocniczych do nauki języków obcych 2020-06-06

doskonałe punkty, po prostu wygrałeś logo nowego czytelnika. Co mógłbyś zasugerować Twojemu postowi, który zrobiłeś parę dni temu? Jakieś pewne?

Top